top of page

Group

Public·63 members
Matthew Clark
Matthew Clark

Vše, co potřebujete vědět o souborech APK: Co to jsou, kde je stáhnout a jak je spustit


Jak otevřít soubor APK v mobilu
Soubory APK jsou běžným formátem pro distribuci aplikací pro operační systém Android. Pokud jste někdy chtěli nainstalovat aplikaci, která není dostupná v obchodě Google Play, nebo si vyzkoušet novou verzi aplikace před jejím oficiálním vydáním, pravděpodobně jste se setkali se souborem APK. V tomto článku vám ukážeme, co je soubor APK, jak jej otevřít na mobilním zařízení s Androidem, jak jej otevřít na počítači s Windows nebo Mac a jak extrahovat jeho obsah.
jak otevřít soubor apk v mobiluCo je soubor APK a k čemu slouží
APK je zkratka pro Android Package Kit
APK je zkratka pro Android Package Kit, což je formát balíčku používaný k distribuci aplikací pro operační systém Android. Soubory APK jsou v podstatě archivy ZIP, které obsahují různé komponenty, které tvoří aplikaci, jako jsou například kód, grafika, zvuky, ikony, certifikáty a metadata.


APK soubory obsahují aplikace pro operační systém Android
APK soubory se obvykle stahují z Google Play nebo jiných webových stránek
APK soubory se obvykle stahují z Google Play, který je oficiálním obchodem s aplikacemi pro Android. Google Play ověřuje a aktualizuje aplikace, které nabízí, a zajišťuje jejich kompatibilitu a bezpečnost. Nicméně, některé aplikace mohou být nedostupné v Google Play z různých důvodů, jako jsou geografická omezení, licenční problémy nebo cenzura. V takových případech můžete stáhnout APK soubory z jiných webových stránek, které nabízejí alternativní zdroje aplikací pro Android. Některé z těchto webových stránek jsou například APKPure, APKMirror nebo Aptoide. Při stahování APK souborů z neoficiálních zdrojů je však třeba být opatrný a důvěřovat pouze ověřeným a spolehlivým stránkám, protože některé APK soubory mohou obsahovat škodlivý kód nebo viry.


Jak otevřít soubor APK na mobilním zařízení s Androidem
Povolte instalaci z neznámých zdrojů v nastavení zařízení
Pokud chcete otevřít soubor APK na mobilním zařízení s Androidem, musíte nejprve povolit instalaci z neznámých zdrojů v nastavení zařízení. Tím umožníte instalaci aplikací, které nejsou pocházejí z Google Play. Postup pro povolení instalace z neznámých zdrojů se může lišit podle verze Androidu a výrobce zařízení, ale obecně platí, že musíte jít do Nastavení > Zabezpečení > Neznámé zdroje a zapnout přepínač nebo zaškrtnout políčko. Někdy můžete také povolit instalaci z neznámých zdrojů pro konkrétní aplikace, jako jsou například prohlížeče nebo správci souborů.


Stáhněte si soubor APK do složky Download nebo jiné složky ve správci souborů
Poté, co jste povolili instalaci z neznámých zdrojů, můžete stáhnout soubor APK do složky Download nebo jiné složky ve správci souborů na svém mobilním zařízení. Můžete použít prohlížeč, jako je Chrome nebo Firefox, a zadat adresu webové stránky, ze které chcete stáhnout APK soubor. Nebo můžete použít aplikaci, jako je APKPure nebo Aptoide, která vám umožní vyhledat a stáhnout APK soubory přímo. Po stažení souboru APK byste měli vidět upozornění v panelu oznámení nebo ikonu staženého souboru v prohlížeči.


Klepněte na soubor APK a vyberte možnost instalovat
souboru APK v složce Download nebo jiné složce. Poté se zobrazí dialogové okno, které vás požádá o potvrzení instalace a zobrazení oprávnění, která aplikace vyžaduje. Přečtěte si pozorně oprávnění a ujistěte se, že jsou oprávněná a bezpečná. Pokud souhlasíte s instalací, klepněte na tlačítko Instalovat a počkejte, až se instalace dokončí. Poté můžete otevřít aplikaci klepnutím na tlačítko Otevřít nebo ji najít v nabídce aplikací na svém zařízení.


Jak otevřít soubor APK na počítači s Windows nebo Mac
Použijte emulátor Androidu, jako je BlueStacks nebo NoxPlayer
Pokud chcete otevřít soubor APK na počítači s Windows nebo Mac, musíte použít emulátor Androidu, který je program, který vám umožní spouštět aplikace pro Android na vašem počítači. Existuje mnoho emulátorů Androidu, které si můžete stáhnout a nainstalovat na svůj počítač, jako jsou například BlueStacks, NoxPlayer, MEmu nebo LDPlayer. Každý emulátor má své vlastnosti a výhody, takže si můžete vybrat ten, který vyhovuje vašim potřebám a preferencím.


jak nainstalovat soubor apk v mobilu


jak spustit soubor apk v mobilu


jak extrahovat soubor apk v mobilu


jak získat soubor apk z mobilu


jak převést soubor apk na mobilu


jak otevřít soubor apk v mobilu bez emulátoru


jak otevřít soubor apk v mobilu pomocí BlueStacks


jak otevřít soubor apk v mobilu pomocí ARC Welder


jak otevřít soubor apk v mobilu pomocí Keka


jak otevřít soubor apk v mobilu pomocí správce souborů


jak otevřít soubor apk v mobilu online


jak otevřít soubor apk v mobilu zdarma


jak otevřít soubor apk v mobilu bezpečně


jak otevřít soubor apk v mobilu rychle


jak otevřít soubor apk v mobilu snadno


jak otevřít soubor apk v mobilu android


jak otevřít soubor apk v mobilu ios


jak otevřít soubor apk v mobilu windows


jak otevřít soubor apk v mobilu mac


jak otevřít soubor apk v mobilu linux


jak otevřít soubor apk v mobilu chrome os


jak otevřít soubor apk v mobilu samsung


jak otevřít soubor apk v mobilu huawei


jak otevřít soubor apk v mobilu xiaomi


jak otevřít soubor apk v mobilu oppo


jak otevřít soubor apk v mobilu vivo


jak otevřít soubor apk v mobilu realme


jak otevřít soubor apk v mobilu oneplus


jak otevřít soubor apk v mobilu nokia


jak otevřít soubor apk v mobilu lg


jak otevřít soubor apk v mobilu motorola


jak otevřít soubor apk v mobilu lenovo


jak otevřít soubor apk v mobilu asus


jak otevřít soubor apk v mobilu acer


jak otevřít soubor apk v mobilu google pixel


jak otevřít soubor apk v mobilu iphone


jak otevřít soubor apk v mobilu ipad


jak otevřít soubor apk v mobilu ipod touch


jak otevřít soubor apk v mobilu apple tv


jak otevřít soubor apk ve smartphonu


jak otevřít soubor apk ve tabletu


jak otevřít soubor apk ve chytrých hodinkách


jak otevřít soubor apk ve fitness náramku


jak otevřít soubor apk ve sluchátkách


jak otevřít soubor apk ve reproduktoru


jak otevřít soubor apk ve webkameře


Nainstalujte si emulátor a spusťte ho
Poté, co jste si vybrali emulátor Androidu, musíte si ho nainstalovat a spustit na svém počítači. Postup instalace se může lišit podle emulátoru, ale obvykle stačí spustit instalační soubor a následovat pokyny na obrazovce. Po dokončení instalace můžete spustit emulátor a vidět virtuální zařízení s Androidem na vaší obrazovce. Můžete si nastavit emulátor podle svých preferencí, jako je například rozlišení obrazovky, jazyk, úložný prostor nebo účet Google.


Přetáhněte soubor APK do emulátoru nebo vyberte možnost nainstalovat APK
ění, která aplikace vyžaduje. Přečtěte si pozorně oprávnění a ujistěte se, že jsou oprávněná a bezpečná. Pokud souhlasíte s instalací, klepněte na tlačítko Instalovat a počkejte, až se instalace dokončí. Poté můžete otevřít aplikaci klepnutím na tlačítko Otevřít nebo ji najít v nabídce aplikací v emulátoru.


Jak extrahovat soubory APK a prohlížet jejich obsah
Použijte nástroj pro extrakci ZIP, jako je 7-Zip nebo PeaZip
Pokud chcete extrahovat soubory APK a prohlížet jejich obsah, musíte použít nástroj pro extrakci ZIP, který je program, který vám umožní rozbalit archivy ZIP a zobrazit jejich soubory a složky. Existuje mnoho nástrojů pro extrakci ZIP, které si můžete stáhnout a nainstalovat na svůj počítač, jako jsou například 7-Zip, PeaZip, WinRAR nebo WinZip. Každý nástroj má své vlastnosti a výhody, takže si můžete vybrat ten, který vyhovuje vašim potřebám a preferencím.


Přejmenujte příponu souboru APK na .zip a otevřete ji
Poté, co jste si nainstalovali nástroj pro extrakci ZIP, musíte přejmenovat příponu souboru APK na .zip a otevřít ji pomocí nástroje. Přejmenování přípony souboru APK na .zip je nutné, protože některé nástroje pro extrakci ZIP nemusí rozpoznat formát APK jako archiv ZIP. Přejmenování přípony souboru APK na .zip můžete udělat tak, že kliknete pravým tlačítkem myši na soubor APK, vyberete možnost Přejmenovat a změníte .apk na .zip. Poté můžete otevřít soubor ZIP pomocí nástroje pro extrakci ZIP a vidět jeho obsah.


Procházejte soubory a složky, které tvoří aplikaci
Nakonec můžete procházet soubory a složky, které tvoří aplikaci v souboru APK. Můžete vidět různé komponenty aplikace, jako jsou například kód, grafika, zvuky, ikony, certifikáty a metadata. Některé z těchto komponent mohou být čitelné pro uživatele, jako jsou například obrázky nebo texty. Některé z těchto komponent mohou být šifrované nebo komprimované, jako jsou například kód nebo zdroje. Pokud chcete upravit nebo modifikovat některé z těchto komponent, musíte použít speciální nástroje nebo programy, které vám umožní dešifrovat nebo dekomprimovat tyto komponenty.


Závěr a časté dotazy
Shrnutí hlavních bodů článku
ván k distribuci aplikací pro operační systém Android. APK soubory se obvykle stahují z Google Play nebo jiných webových stránek, které nabízejí alternativní zdroje aplikací pro Android. Pokud chcete otevřít soubor APK na mobilním zařízení s Androidem, musíte povolit instalaci z neznámých zdrojů v nastavení zařízení, stáhnout soubor APK do složky Download nebo jiné složky ve správci souborů a klepnout na soubor APK a vybrat možnost instalovat. Pokud chcete otevřít soubor APK na počítači s Windows nebo Mac, musíte použít emulátor Androidu, jako je BlueStacks nebo NoxPlayer, nainstalovat si emulátor a spustit ho a přetáhnout soubor APK do emulátoru nebo vybrat možnost nainstalovat APK. Pokud chcete extrahovat soubory APK a prohlížet jejich obsah, musíte použít nástroj pro extrakci ZIP, jako


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

 • khoa nguyen
  khoa nguyen
 • thanh tran
  thanh tran
 • Dung Đỗ bưu hoàng
  Dung Đỗ bưu hoàng
 • Raghini Rathod
  Raghini Rathod
Group Page: Groups_SingleGroup
bottom of page